BUZËT

- Reklama -spot_img

Unë të puthja, madje të kafshoja pak,

E ti më kukurisje në vesh me lutje.

Veçse buzët e bukura të bëra gjak,

Më ftonin mua në të tjera puthje.

Mos m’i ha buzët, më luteshe e qeshur,

Se do të duhen prapë, do të duhen ta dish!

Pas çdo kafshimi, buzët të pa ngrëna mbetur,

Unë u sulesha atyre me mall të trishtë.

…Vitet ikën, ty një tjetër frymë të ngroh,

Buzët, një tjetër t’i kafshon gjithsesi.

Mallkoj veten që s’u bëra vampir për to,

Ndërsa buzët e mia kafshoj në vetmi..

Sokrat Habilaj

- Advertisement -spot_img
AKSES
AKSEShttp://www.akses.al
Dritare informacioni për art- kulturë, problemet sociale, edukim dhe sport . Misioni: Të promovojë artin , trashëgiminë kulturore , artistike dhe ngjarjet historike  Të jetë pjesë e sensibilizimit të qytetarëve për problemet sociale, mjedisore, sigurimit publik etje. Të nxisë edukimin e brezit të ri nëpërmjet artit , kulturës, historisë , sportit ,aktiviteteve apo eventeve të ndryshme.  Të informoje për aktivitete dhe veprimtari kulturore , shkencore , artistike , sociale, mjedisore , sportive ndërkombëtare dhe kombëtare
Na ndiqni në:
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Rekomandojme
- Reklama -spot_img
Artikuj te Ngjashem
- Reklama -spot_img

PËRGJIGJU

Komento
Shkruani emrin