FillimKalendarMichael Jackson do të mbetet “Mbreti i popit” i pavdekshëm deri në...

Michael Jackson do të mbetet “Mbreti i popit” i pavdekshëm deri në fund të kohës!

Data 25 qershor 2009 konsiderohet si data më e trishtë për adhuruesit e muzikës.

- Reklama -spot_img

Bota e muzikës ndaloi së rrotulluari në ditën fatale të qershorit 2009, kur u publikua lajmi për vdekjen e Michael Jackson. Data 25 qershor 2009 konsiderohet si data më e trishtë për dashamirët e muzikës. Vendi i pashembullt i 50-vjeçarit në historinë e muzikës u bë edhe më i dukshëm pasi miliona e miliona fansa në të gjithë botën u shpërthyen dhe vajtuan humbjen.

  Michael Jackson është interpretuesi më i suksesshëm i shekullit të 20-të. Një këngëtar fenomenal, kërcimtar, kompozitor, humanitar , Mbreti i Pop-it i kishte të gjitha.

 Edhe sot, ai ka ende ndikimi të  madh për shumë artistë të njohur në botë. I tillë ishte inovacioni i tij artistik dhe talenti .  

Besoni apo jo, të ardhurat bruto që nga vdekja e Michael tejkalojnë 900 milionë dollarë. Videot e tij muzikore janë shikuar një miliard herë në YouTube deri më tani .

- Advertisement -spot_img
AKSES
AKSEShttp://www.akses.al
Dritare informacioni për art- kulturë, problemet sociale, edukim dhe sport . Misioni: Të promovojë artin , trashëgiminë kulturore , artistike dhe ngjarjet historike  Të jetë pjesë e sensibilizimit të qytetarëve për problemet sociale, mjedisore, sigurimit publik etje. Të nxisë edukimin e brezit të ri nëpërmjet artit , kulturës, historisë , sportit ,aktiviteteve apo eventeve të ndryshme.  Të informoje për aktivitete dhe veprimtari kulturore , shkencore , artistike , sociale, mjedisore , sportive ndërkombëtare dhe kombëtare
Na ndiqni në:
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Rekomandojme
- Reklama -spot_img
Artikuj te Ngjashem
- Reklama -spot_img

PËRGJIGJU

Komento
Shkruani emrin