FillimArt - KulturëZEMRA E LIQENIT

ZEMRA E LIQENIT

- Reklama -spot_img

Dirgjet shpesh liqeni i kaltër

e pushon në mes të ditës,

sipër tij buçet prej fundesh

pasqyrimi i tij shëndritës

Valë e urtë i shtrohet anës

dalngadal e fashe-fashe,

që prej zallit të përbujshëm

nisen lundra levorashe…

………………………….

Lasgush Poradeci

- Advertisement -spot_img
AKSES
AKSEShttp://www.akses.al
Dritare informacioni për art- kulturë, problemet sociale, edukim dhe sport . Misioni: Të promovojë artin , trashëgiminë kulturore , artistike dhe ngjarjet historike  Të jetë pjesë e sensibilizimit të qytetarëve për problemet sociale, mjedisore, sigurimit publik etje. Të nxisë edukimin e brezit të ri nëpërmjet artit , kulturës, historisë , sportit ,aktiviteteve apo eventeve të ndryshme.  Të informoje për aktivitete dhe veprimtari kulturore , shkencore , artistike , sociale, mjedisore , sportive ndërkombëtare dhe kombëtare
Na ndiqni në:
16,985FansLike
2,458FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
Rekomandojme
- Reklama -spot_img
Artikuj te Ngjashem
- Reklama -spot_img

PËRGJIGJU

Komento
Shkruani emrin